Задачі на пропорційне ділення. Розв’язування рівнянь. (Ярова С.А.)

Друк
Дата публікації
Перегляди: 16714

word1 Конспект уроку (завантажити)

PowerPointGPO-01 Презентація до уроку (завантажити) 

Презентація до уроку:

Warning: No images in given directory. Please check the directoy!

 

Тема: Задачі на пропорційне ділення. Розв’язування рівнянь.

Мета:Закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі на пропорційне ділення;вчити складати задачі на пропорційне ділення за коротким записом; удосконалювати вміння розв’язувати рівняння.

Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, математичне мовлення, вміння класифікувати, порівнювати, робити висновки.

Виховувати любов до математики, позитивне ставлення до навчання, повагу одне до одного, працелюбність,взаєморозуміння.

Обладнання: комп’ютери, мультимедійне обладнання,картки контролю,

                                           Хід уроку.

І. Організаційний момент

Сьогодні у нас незвичайний урок. До нас завітали гості. А ще він незвичайний тим, що буде пов'язаний з великою спортивною подією, яка відбудеться влітку в нашій країні. Яка це подія? Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати задачі, рівняння, а також дізнаємось багато цікавого про Чемпіонат Європи з футболу Євро 2012. Чемпіонат Європи проходить під девізом «Творимо історію разом», а девіз нашого уроку «Творимо урок разом».

Записуємо дату.

ІІ. Повторення матеріалу.

1.Математичний диктант поєднаний з хвилинкою каліграфії.

- Перед вам зразок написання цифр

12 3 4 5 6 7 8

- Запишіть ці цифри так само гарно і правильно як на зразку. Як думаєте, чому я підкреслила цифри 4 і 8? Це пов’язано з Чемпіонатом Європи з футболу Євро 2012.

Завдання математичного диктанту

  1. 1.За допомогою перших п’яти цифр утворити і записати число.

Саме стільки ми очікуємо вболівальників з Швеції, які при їдуть на гру з нашою збірною 11 червня.

2.Яке число утвориться, якщо справа до даного числа дописати 0 . Запишіть це число.

Саме стільки ми очікуємо вболівальників з Франції, які при їдуть на гру з нашою збірною 15 червня.

3.За допомогою останніх чотирьох цифр у зворотному порядку утворити і записати число.

Саме стільки ми очікуємо вболівальників з Англії, які при їдуть на гру з нашою збірною 19 червня.

4.Яке число утвориться, якщо справа до даного числа дописати два нулі. Запишіть його.

Саме стільки вболівальників приїде в Україну з різних країн.

Запишіть сусідів до утвореного числа.

Вчитель показує правильні відповіді (Слайд 1)

Зробіть самоперевірку. Якщо ви виконали завдання правильно, впишіть букву «пе» в клітинку під цифрою 1.

Скажіть мені, будь ласка, із збірними яких країн буде грати наша збірна з футболу?

  1. 2.На яку годину призначено збір?

Тренер однієї футбольної команди вирішив призначити час її збору за допомогою гри. Час, засекретив, записавши на картках, і запропонував самим здогадатись про час збору. Простежте за зміною чисел, знайдіть число, за допомогою якого змінюються всі числа. Воно і означає час збору команди.

5 14 23 32 41(Слайд 2)

То на яку годину призначено збір?

  1. 3.Що проводять гравці перед грою? Зараз ми з вами теж проведемо розминку. Робота в парах за комп’ютером, гра «Футбол». Ви добре потренувалися впишіть букву «е» в клітинку під цифрою 2.

ІІІ. Робота над темою уроку

  1. 1.Робота над задачами.

Тепер до роботи. Працюємо над задачами.

На фінальний матч хочуть потрапити не тільки іноземні вболівальники, а жителі міста Києва. До стадіону НСК «Олімпійський» вони будуть їхати на машинах, машини заправляти бензином.

Читання задачі №738, складання короткого запису в таблицю.(Слайд 3)

-         Про що йде мова в задачі?

-         Скільки автомобілів заправляли?

-         Скільки каністр з бензином було?

-         Що ще відомо про каністри?

-         Скільки літрів заправили в перший автомобіль?

-         Скільки літрів заправили в Другий автомобіль?

-         Про що запитується в задачі?

-         Чи можемо одразу відповісти на питання задачі?

-         Що треба дізнатись спочатку? Якою дією?

-         Що можемо дізнатись потім? Якою дією?

-         Коли ми знаємо скільки в одній каністрі, ми можемо відповісти на питання задачі?

-         Що будемо дізнаватись в третій дії? Якою дією?

-         Що будемо дізнаватись в четвертій дії? Якою дією?

-         Отже, скільки дій в задачі?

У вас на парті лежать фішки у вигляді футбольних м’ячів. Об’єднайтеся в групи за кольорами. В кого сині м’ячі приступають до розв’язання цієї задачі. Учні в яких зелені м’ячі, отримують схему в допомогу 

Учні в яких червоні м’ячі працюють над задачею №739. Складають задачу за коротким записом і розв’язують її.

Презентація учнів у яких червоні м’ячі.

Діти вписують в 3,4,5 клітинки відповідно букви «ер», «е», «ем»

Презентація учнів у яких сині і зелені м’ячі. Представники груп з листками виходять до дошки, а на екрані висвічуються варіанти розв’язань задачі(Слайд4)