Задачі на пропорційне ділення. Розв’язування рівнянь. (Ярова С.А.)
- Деталі
- Дата публікації
- Перегляди: 16712
Презентація до уроку (завантажити)
Презентація до уроку:
Warning: No images in given directory. Please check the directoy!
Тема: Задачі на пропорційне ділення. Розв’язування рівнянь.
Мета:Закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі на пропорційне ділення;вчити складати задачі на пропорційне ділення за коротким записом; удосконалювати вміння розв’язувати рівняння.
Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, математичне мовлення, вміння класифікувати, порівнювати, робити висновки.
Виховувати любов до математики, позитивне ставлення до навчання, повагу одне до одного, працелюбність,взаєморозуміння.
Обладнання: комп’ютери, мультимедійне обладнання,картки контролю,
Хід уроку.
І. Організаційний момент
Сьогодні у нас незвичайний урок. До нас завітали гості. А ще він незвичайний тим, що буде пов'язаний з великою спортивною подією, яка відбудеться влітку в нашій країні. Яка це подія? Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати задачі, рівняння, а також дізнаємось багато цікавого про Чемпіонат Європи з футболу Євро 2012. Чемпіонат Європи проходить під девізом «Творимо історію разом», а девіз нашого уроку «Творимо урок разом».
Записуємо дату.
ІІ. Повторення матеріалу.
1.Математичний диктант поєднаний з хвилинкою каліграфії.
- Перед вам зразок написання цифр
12 3 4 5 6 7 8
- Запишіть ці цифри так само гарно і правильно як на зразку. Як думаєте, чому я підкреслила цифри 4 і 8? Це пов’язано з Чемпіонатом Європи з футболу Євро 2012.
Завдання математичного диктанту
- 1.За допомогою перших п’яти цифр утворити і записати число.
Саме стільки ми очікуємо вболівальників з Швеції, які при їдуть на гру з нашою збірною 11 червня.
2.Яке число утвориться, якщо справа до даного числа дописати 0 . Запишіть це число.
Саме стільки ми очікуємо вболівальників з Франції, які при їдуть на гру з нашою збірною 15 червня.
3.За допомогою останніх чотирьох цифр у зворотному порядку утворити і записати число.
Саме стільки ми очікуємо вболівальників з Англії, які при їдуть на гру з нашою збірною 19 червня.
4.Яке число утвориться, якщо справа до даного числа дописати два нулі. Запишіть його.
Саме стільки вболівальників приїде в Україну з різних країн.
Запишіть сусідів до утвореного числа.
Вчитель показує правильні відповіді (Слайд 1)
Зробіть самоперевірку. Якщо ви виконали завдання правильно, впишіть букву «пе» в клітинку під цифрою 1.
Скажіть мені, будь ласка, із збірними яких країн буде грати наша збірна з футболу?
- 2.На яку годину призначено збір?
Тренер однієї футбольної команди вирішив призначити час її збору за допомогою гри. Час, засекретив, записавши на картках, і запропонував самим здогадатись про час збору. Простежте за зміною чисел, знайдіть число, за допомогою якого змінюються всі числа. Воно і означає час збору команди.
5 14 23 32 41(Слайд 2)
То на яку годину призначено збір?
- 3.Що проводять гравці перед грою? Зараз ми з вами теж проведемо розминку. Робота в парах за комп’ютером, гра «Футбол». Ви добре потренувалися впишіть букву «е» в клітинку під цифрою 2.
ІІІ. Робота над темою уроку
- 1.Робота над задачами.
Тепер до роботи. Працюємо над задачами.
На фінальний матч хочуть потрапити не тільки іноземні вболівальники, а жителі міста Києва. До стадіону НСК «Олімпійський» вони будуть їхати на машинах, машини заправляти бензином.
Читання задачі №738, складання короткого запису в таблицю.(Слайд 3)
- Про що йде мова в задачі?
- Скільки автомобілів заправляли?
- Скільки каністр з бензином було?
- Що ще відомо про каністри?
- Скільки літрів заправили в перший автомобіль?
- Скільки літрів заправили в Другий автомобіль?
- Про що запитується в задачі?
- Чи можемо одразу відповісти на питання задачі?
- Що треба дізнатись спочатку? Якою дією?
- Що можемо дізнатись потім? Якою дією?
- Коли ми знаємо скільки в одній каністрі, ми можемо відповісти на питання задачі?
- Що будемо дізнаватись в третій дії? Якою дією?
- Що будемо дізнаватись в четвертій дії? Якою дією?
- Отже, скільки дій в задачі?
У вас на парті лежать фішки у вигляді футбольних м’ячів. Об’єднайтеся в групи за кольорами. В кого сині м’ячі приступають до розв’язання цієї задачі. Учні в яких зелені м’ячі, отримують схему в допомогу
Учні в яких червоні м’ячі працюють над задачею №739. Складають задачу за коротким записом і розв’язують її.
Презентація учнів у яких червоні м’ячі.
Діти вписують в 3,4,5 клітинки відповідно букви «ер», «е», «ем»
Презентація учнів у яких сині і зелені м’ячі. Представники груп з листками виходять до дошки, а на екрані висвічуються варіанти розв’язань задачі(Слайд4)


